Овие две македонски убавици освоија титули на изборот за убавина во Букурешт

Ива Михајловска и Сандра Стефановска освоија титули на Мис фешн ТВ јуроп 2018 кој деновиве се одржа во Букурешт, Романија.

ADVERTISEMENT

Ива ја доби наградата „Мис стар“ од модната телевизија Фешн ТВ, додека нејзината колешка Сандра ја освои наградата „Мис телеџеник“ што ја доделуваат камерманите на Фешн ТВ кои цело време го следат настанот. Тие со овие две награди се пласираа на светското финале „Мис фешн ТВ ворлд 2018“ што треба да се одржи во септември на Кипар.

ADVERTISEMENT

Сандра Стефановска

Ива Михајловска

 

ADVERTISEMENT

 

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT


loading...