Ова е љубовницата на принцот Вилијам?!

Од кога се појавија нови детали за односот меѓу Кејт Мидлтон и нејзината пријателка Роуз Ханбери, Велика Британија  повторно почна да се сомнева за наводното неверство на Принцот Вилијам.

Пред извесно време се шпекулира дека моделот Роуз Хенбер е во тајна врска со принцот Вилијам, а нејзиното присуство на кралската церемонија  дополнително ги зголеми сомневањата.

Во оваа прилика, Роуз и Кејт седеа на спротивните страни на салата, и како што објавија странските медиуми, тие се избегнуваа.

ADVERTISEMENT

Да потсетиме, пред неколку месеци, Кејт од пред неколку месецеи ја оттргна Роуз од друштвото, и поради овој скандал, кралското семејство мораше да ангажира специјална служба за односи со јавноста која се занимаваше со само овој случај.

Facebook Comments
(Visited 3.610 times, 1 visits today)