Ова е најдоброто улично модно издание што сме го виделе ова лето

Познатата манекенка повторно во центарот на вниманието

Ангелот на Викторија, Лили Олдриџ, го освојува вниманието без разлика дали се наоѓа на црвениот килим или опуштено се шета низ улиците на познатите метрополи.

ADVERTISEMENT

Таа овој пат се појави во интересна комбинација која успешно ги следи модните трендови. Во прашање е фустан во пастелна бела нијанса во „бохо“ стил, дело на американскиот бренд „Dôen“ кој го прославија сестрите Катерина и Маргарет Кливленд додека целото издание дополнително го „подигна“ со сламена чанта од Санта Доминго.

На нозете пак носеше плетени кафеави папучи со потписот на Кари Форбес, дизајнерка чии рачно изработени модни додатоци од природни материјали кои најчесто се инспирирани од марокански мотиви го освојуваат светот.

Three’s not always a crowd ✨ (📸: @laura.fantacci )

A post shared by Carrie Forbes (@carrieforbesinc) on

 

 

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)