Оваа фризура е популарна меѓу познатите дами, a често ја гледаме и на нашите улици

Овој тренд важи за еден од најпопуларните и оваа сезона

Во прашање се боб фризурите кои и оваа година ги носат бројни познати дами од целиот свет, кои докажаа дека овој стил им стои убаво на сите.

ADVERTISEMENT

Ошишан рамно и со должина до брадата (или и пократко), класичната боб фризура му дава совршена форма на лицето и носи освежување во сечиј изглед, а е многу едноставна за одржување и има подмладувачки ефект.

На оваа фризура не и одолеа ни познатиот модел Крис Тајген која докажа дека боб фризурата изгледа сјајно во комбинација со шишки, а меѓу останатите девојки кои ја обожаваат оваа тренди фризура ќе ги споменеме Клои Кардашијан, Ирина Шајк, Хејли Бибер и многу други.

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 1.725 times, 1 visits today)