Оваа дамска блуза го покори Инстаграм – дали ви се допаѓа?

Одредени парчиња облека или модни додатоци стануваат апсолутен хит на Инстаграм откако ќе бидат презентирани од влијателни инфлуенсерки.

Фото: Истаграм

Во моментов големо влијание привлекува оваа блуза која стана хит на социјалните мрежи.

Ова е парче со потпис на популарниот бренд „Orseund Iris“, зад кој стои младиот дизајнер Алан Џонсон, чии дела редовно ги носта Бела Хадид и Емили Ратајковски.

ADVERTISEMENT

Во исто време секси и елегантна, релаксирана и свечена, оваа блуза ќе ви се допадне на прв поглед, а исто така го носи името Night Out, бидејќи е идеално за луди ноќни излети.

Оваа блуза е инспириран од викторијанската ера, има висока јака со длабок деколте, долги ракави кои се шират како ѕвонче на крајот. И како ова да не е доволно, блузата е уште попривлечна позади, бидејќи тој дел е разголен.

Ние веруваме дека сега ви е јасно зошто ова е хит и покрај возбудливата цена од 540 долари. Но, немојте да очајувате ако не можете да си го дозволите тоа, затоа што минатото не научило дека е само прашање на време кога секое модно ремек-дело ќе добие копии со пониска цена.

View this post on Instagram

Theres beauty in chaos

A post shared by XENIA ADONTS (@xeniaadonts) on

View this post on Instagram

casual decadence 💫 @jessalizzi

A post shared by O R S E U N D I R I S (@orseund_iris) on

 

 

Facebook Comments
(Visited 151 times, 1 visits today)