Оваа дама заработува „дебело“ продавајќи користени градници – кога ќе ги видите фотографиите ќе ви стане јасно зошто

Aна Перн  е дама со неверојатно големи гради. Таа вели дека ги зголемила поради работата како танчерка и фетиш модел, а сега заработува и тоа „дебело“ од продажба на користени градници и долна облека на луѓето преку Интернет.

Жена која се претставува на социјалните мрежи како 28-годишната Ана Алпс, од Плимут, Англија, на 23 години првпат отишла да ги зголеми градите само заради работата.

ADVERTISEMENT

 

Но, се покажа дека постојат и други начини да се заработи. „Заработив близу 30.000 фунти продавајќи градници и долна облека”, изјави таа за „Дејли Стар”.

„Јас обично продавам работи – најчесто модни додатоци – по цени од 200 до 500 фунти, но еден човек сакаше да го купи специјалниот градник со кој се сликав и ми го плати 950 фунти”. Таа исто така откри дека повеќе работи продава кон крајот на месецот – „кога момците земаат плата”.

 

Користена долна облека продава веќе три години и признава дека имала премногу чудни барања. „Еден човек ми го испрати градникот на неговата сопруга и сакаше да го носам по цел ден. Не го сторив тоа, делумно затоа што не можев да издржам, но и затоа што се чувствував малку чудно во тоа”.

 

Ана добива големо внимание поради големината на градите. Од последната операција во ноември минатата година, Ана тврди дека станува тешко да вози, па решила да го продаде автомобил. Ана, која шест пати ги зголемила градите, е исто така популарна и на социјалната мрежа Твитер, каде што во моментов ја следат повеќе од 57.000 луѓе.

Фото: Anna Alps/ Twitter
Фото: Anna Alps/ Twitter
Фото: Anna Alps/ Twitter
Фото: Anna Alps/ Twitter
Facebook Comments
(Visited 583 times, 1 visits today)