Нов есенски тренд што ќе го обожаваат и модерните Македонки

ADVERTISEMENT

Новите есенски трендови полека го откриваат своето лице

И покрај тоа што времето изгледа како летото само што почнало, есента наскоро ќе дојде, а времето е совршено за подготовки на нашите есенски стајлинзи и пребарување по онлајн продавниците.

ADVERTISEMENT

И првото прашање кое најчесто си го поставуваме во ваквите моменти е кои трендови ќе бидат главни оваа есен, а според најпознатите светски модни магазини тоа најверојатно ќе бидат животинските дезени.

 

ADVERTISEMENT

Еден дезен е посебно популарен!

Бројни дизајнери како Викторија Бекам, Изабел Марант или Том Форд во своите колекции веќе ги внесоа овие неодоливи животински дезени така што во следниот период каков и да изберете нема да погрешите.

say my name, say my name ✨

A post shared by Lolita (@lolitamas) on

 

Но според она што можевме да го видиме еден дезен се издвојува меѓу сите останати. Во прашање се змиските шари кои веќе можеме да ги видиме и од каталозите и во продавниците на познатите „хај-стрит“ брендови, и тоа на најразлични парчиња облека – од патики до кошули.

Ова е дезен кој дефинитивно ќе го гледаме насекаде оваа есен, а во продолжение погледнете неколку примери како да го носите.

 

✨ bling bling obsessed ✨ pour répondre à toutes vos question sur mes bijoux : ▪️mon collier avec les petites boules noires : @gigiclozeau – c’est un investissement mais je porte le mien depuis 2 ans NON STOP et il n’a pas bougé ! ▪️mon collier œil : @agatha_paris_officiel ▪️ma petite médaille ovale : @emilieetflorence – j’en suis amoureuse et avec le code NAVYNOEMIE10 profitez de 10% de réduction 🖤 ▪️mon collier doubles médailles : @skinstudioj_ ▪️ mes bagues : @thomassabo + @thepeachbox je n’enlève jamais mes bijoux que ça soit pour me doucher, me baigner ou quoi, je garde touuuut ! le haut est un @hm qui date de 3 ans au moins ! #nonolovesgold #jeweladdict #necklacestack #snakeprint #goldandsilver

A post shared by noémie ⚡️ marseille (@navynoemie) on

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT