Нов генијален изум: Куќа на тркала на руски начин

ADVERTISEMENT

Овој проект на руските ентузијасти многумина од нас би поскале да го имаат во својот двор.

Русите многу пати досега покажаа дека имаат бујна имагинација, но и многу знаење, па така ги воодушевија сите и со оваа генијална идеја. Во прашање е куќа на тркала наменета за оние што го сакаат камперскиот живот.

ADVERTISEMENT

 

За почеток тие искористија едно обично комбе УАЗ (УАЗ-452) како основа. Моделот е со докажана сила и  (4WD) погон. На неговата основа беше изградена кабина. И со цел да се биде во согласност со високите стандарди на безбедност, на колибата има и сигнална светлина. Погледнете го видеото во кое е прикажана целата постапка на изградба:

Facebook Comments
(Visited 81 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT