Ново видео со Карлеуша поврзано со големиот скандал, и овој пат ги изненади сите …

Јелена Карлеуша поднесе 120 тужби против српските медиуми, и со секоја од нив, поднесе тужба и против Огњен Врањеш.

Единствениот српски весник што не го тужеше, а кој известуваше за аферата, беше Блиц, бидејќи тие воопшто не ги објавија контроверзните фотографии. Јелена тужбите ги најави со снимка на Инстаграм во која ги прочита изјавите за 120 потпишани тужби.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

Left handed 🤷🏼‍♀️ #levoruka

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

 

„Сите пари што ќе ги заработам од тужбите јавно ќе ги подарам на најранливите групи во Србија, заедно со парите што јас и мојот сопруг редовно ги даваме во хуманитарни цели”, објави пејачката со што ги воодушеви нејзините обожаватели кои и напишаа бројни коментари изразувајќи и поддршка под видеата на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

✍🏻 120 lawsuits against Serbian press

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

 

Само да потсетиме, целиот скандал започна откако во медиумите се појавија експлицитни фотографии и видеа кои наводно српската пејачка ги испраќала на нејзиниот љубовник, босанскиот фудбалер Огњен Врањеш. Таа преку социјалните мрежи изјави дека фотографиите се фотомонтажа и дека не се нејзини, и ги обвини медиумите за злоупотреба.

Facebook Comments
(Visited 736 times, 1 visits today)