Никогаш не би ја препознале – погледнете како изгледаше првиот настап на пејачката Дара Бубамара пред три децении!

ADVERTISEMENT

Дара Бубамара првиот настап го имаше на само 13 години.

Таа на својот прв настап ја изведе песната од Неда Украден „Боли, боли“, а се појави во златен комплет.

ADVERTISEMENT

Дара денес важи за една од најпознатите пејачки на балканската естрада но погледнете како изгледаше на почетокот од кариерата. Таа на својот прв настап во кариерата настапи како Рада Аџиќ и немаше руса коса по која денес е препознатлива, туку кратка и кафеава. Погледнете!

Извор: Glossy.rs

 

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 353 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT