„Не изгледаш нормално, барај помош од доктор!“ – Пријателите на Емили изненадени од нејзиниот анорексичен изглед

НЕ им е сеедно кога ги гледаат овие фотографии

Емили Ратајковски е убедена дека слабиот изглед повторно е во мода, но на нејзините пријатели не им е сеедно кога ги гледаат нејзините фотографии. Таа повторно се соблече на Инстаграм, но во коментарите наместо комплименти и пофалби доби дузина коментари во кои ја критикуваат затоа што нејзината слабост ги минала границите на добриот вкус.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

Laundry day

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Имено, познатата американска манекенка позираше на креветот облечена во тренерка и кратка блуза под која се гледаа нејзините гради. „Ден за миење на алиштата“ напиша таа во објавата на Инстаграм со која собра преку 1.4 милион лајкови за еден ден, но и коментари од типот: „Ќе и даде ли некој јадење на оваа девојка“, „Преслаба си“, Имаш преубаво лице, но зошто си анорексична“, „Би требало да посетиш доктор“ од нејзините обожаватели.

View this post on Instagram

Laundry day

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

ADVERTISEMENT

Но очигледно дека критиките не ја погодуваат многу Емили бидејќи таа постојано објавува нови провокативни фотографии…

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT