Не го почнува денот без овој напиток: Опри Винфри ги откри своите ТАЈНИ СОСТОЈКИ во борбата против рак!

Напиток според рецептот на докторот Оз кој содржи сé што е потребно за совршено здравје, а Опра Винфри не го започнува утрото без него

Состојки

Две јаболка со средна големина
3 стебленца целер
1 краставица
Рендан ѓумбир (корен од 2.5 см)
Половина лимон со кора (може да ја изрендате)
150 г магданос
60 г спанаќ

ADVERTISEMENT

Сите состојки треба ситно да ги исечете, да ги измешате и да ги обработите во соковник или блендер. Вака приготвениот сок благотворно делува на сите тегоби како што се високиот притисок, проблемите со кожа, коските, астма и варење. Покрај тоа ваквиот напиток делува превентивно на рак на дојката, градите, црниот дроб и дебелото црево, го снижува нивото на лошиот холестерол и помага во слабеење. Доколку не сте навикнати да консумирате природни сокови, може да ви се случи првата голтка да не ви њ вкусна но ако во се случи, додадете јаболка и ќе ви биде послатко.

 

Facebook Comments
(Visited 82 times, 1 visits today)