Неодоливиот шарм на францускиот шик од улиците во Париз

Погледнете ги овие топ комбинации што ги носеа посетителите на Модна недела во Париз.

Париз е дом на најголемите модни куќи чии колекции со нетрпение се чекаат секоја сезона. Од она што можевме да го видиме од Модната недела, за оваа сезона колекциите се лишени од текстури и модели, но врескаат со бои што е сосема невообичаено за есенските линии.

ADVERTISEMENT

Сепак, на улиците на Париз сликата беше поинаква.

Имено, се носеа многу парчиња во ИТ бојата на сезоната – беж , односно пастелните нијанси на розова и зелена, но исто така и многу класични комбинација на црно и бело, со што можевме да видиме дека францускиот шук се уште се крие во едноставноста и релаксација.

View this post on Instagram

📸: @thestyleograph PFW FW19

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

 

Па, погледнете ги овие прекрасни комбинации кои на улиците на Париз ги носеа познатите трендсетерки …

View this post on Instagram

📸: @streetstylespy PFW FW19

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

View this post on Instagram

SHE’S HOME 🖤

A post shared by XENIA ADONTS (@xeniaadonts) on

View this post on Instagram

Big jug complex but loved the show @jacquemus

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

View this post on Instagram

Mystère et suspense

A post shared by Marta Cygan (@lifeofboheme) on

View this post on Instagram

i think i’ll stay.

A post shared by lauren caruso (@laurencaruso_) on

View this post on Instagram

@handinfire at @lanvinofficial / @thestreetpie

A post shared by Anastasia Fedoseeva (@thestreetpie) on

View this post on Instagram

@susiebubble at @lanvinofficial / @thestreetpie

A post shared by Anastasia Fedoseeva (@thestreetpie) on

View this post on Instagram

@yuyuzhangzou at @lanvinofficial / @thestreetpie

A post shared by Anastasia Fedoseeva (@thestreetpie) on

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 94 times, 1 visits today)