Нема дама што не го сака овој детаљ – женствени фустани со тантела

Од најпознатите хај-стрит брендови ги издвоивме најинтересните модели зачинети со префинета и женствена тантела. Ова се нашите фаворити…

Тантелата е детаљ кој пред неколку сезони стана мошне популарен и редовно зазема значително место во секоја колекција. Таа одамна престана да биде вулгарна, па денес ретко што може да ја нагласи женственоста и сексапилот како што тоа може да го направи добрата раскошна тантела. Барајќи модели со овој „дезен“ скокнавме до продавниците на познатите хај-стрит брендови во Македонија во кои пронајдовме преубави фустани и комбинезони зачинето со омилената тантела. Погледнете …

ADVERTISEMENT

Mango 6,490 MKD

Mango 2,990 MKD

Mango 5,990 MKD

Mango 2,990 MKD

Stradivarius 1.290,00 MKD

H&M – 40 евра

H&M – 40 евра

H&M – 40 евра

H&M

Bershka 2.290,00 MKD

 

Facebook Comments
(Visited 5 times, 1 visits today)