Некогаш сите воздивнуваа по неа, а сега прекрасната актерка е непрепознатлива со маска, ама заштитена од пандемијата

Ѕвездата на „Чувари на плажата“ актерката Дона Дерико (51) се штити од коронавирусот како и други јавни личности и се обидува со својата постапка да ги натера другите да бидат одговорни кон себе и кон најблиските.

Таа е сликана во Калифорнија додека во продавница носи заштитна маска на лицето со филтер.

ADVERTISEMENT

Заштита и беше потребна додека купуваше тоалетна хартија во центарот на Лос Анџелес, каде веќе подолго време како и во повеќето супермаркети во Америка немаше ниту хартија ниту брисачи.

Актерката моментално се наоѓа во самоизолација за која сама се одлучила, како и низа други холивудски ѕвезди, вклучувајќи ги и Ванеса Хаџенс, Никол Шерзингер и многу други.


Дона не сакала да ризикува ниту секунда, па затоа носеше маска додека беше во маркет по најпотребните работи во време на криза и пандемија.

Таа се определи за црна удобна тренерка и црвена „безбол“ капа, додека на рака имаше чанта.

Косата ја поткренала во пунџа, и никој не ја препозна на улица, освен искусните фоторепортери.

Актерката од купување со насмевка на лицето се врати дома, веројатно затоа што го најде тоа што го бараше.

Facebook Comments
(Visited 679 times, 1 visits today)
Loading...