На прагот на анорексија – ќерката на познатиот супермодел слаба како никогаш досега

Ќерката на славниот  супермодел Синди Крафорд повторно во центарот на вниманието

Но овој пет Каја Гербер се најде во центарот на вниманието не поради нејзината успешна кариера како модел, туку заради преслабиот изглед. Имено таа и порано беше критикувана поради ова, но како минува времето, ситуацијата наместо да се подобри, станува се полоша и полоша, коментираат нејзините обожаватели.

ADVERTISEMENT

Па така на последните фотографии на кои се гледа додека излегува од еден познат ресторан, облечена во кратка црна блуска, црна кожена јакна и „тесни“ фармерки, манекенката изгледа слабо како никогаш досега.

Каја првата насловна ја сними на само1 4 години, а потоа се појави и во Вог. Досега има соработувано со бројни познати брендови како Келвин Клајн, Марк Џејкобс, Барбери, Александар Ванг, Прада, Фенди, Мокасино …

Оваа година заедно со Карл Лагерфелд дизајнираше колекција која на пазарот се појави под името „KarlxKaia“.

Facebook Comments
(Visited 40 times, 1 visits today)