На овие знаци врската без обврска им е подрага отколку љубовта

Некој бара партнер за цел живот, додека други претпочитаат да скокаат од авантура во авантура.

Фото: Плекс

Астролозите тврдат дека во ова решавача улога имаат хороскопските знаци и уверуваат дека овие три лика секогаш ќе изберат секс без обврски пред љубовта.

ADVERTISEMENT

Близнаци

Неодлучните Близнаци секогаш се двооумат при донесувањање на некоја одлука,па тоа им ја отежнува решителноста за да влезат во врска. Пријателството со привилегии е нешто што е многу полесно да се прифати.

ADVERTISEMENT

Стрелец

Независниот и слободоумниот Стрелец тешко може да се задржи  само едно лице, а во потрага по љубовна врска, тие се блокирани од нивната тврдоглавост, што ги прави тешко да прифатат било какви компромиси. Меѓутоа, кога се појавува “оној што е вистински” или “вистинска”, сето тоа погоре паѓа во водата.

Водолија

Луѓето родени во овој хороскопски знак обожаваат флертување и тешко го менуваат својот секојдневен начин на живот за сериозна врска. И дури и кога тие се во врска, не престануваат да флертуваат со другите, што понекогаш многу лесно може да ги разочара нивните партнери.

Facebook Comments
(Visited 451 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT