На неговите „хитови“ се смее цел Балкан, а неговита животна приказна е уште полуда

Главниот хит на социјалните мрежи е песната @Автоматски” од Зоки Шумадинац. Неговото вистинско име е Зоран Петровиќ, а на социјални мрежи најчесто објавува фотографии во долна облека.

Тој тврди дека по три клинички смртни случаи добиле посебни моќи. Пред тоа се родил во Австрија, завршил новинарство и се преселил во српскиот Горни Милановац, каде што се уште живее.

ADVERTISEMENT

„Јас ја доживеав првата клиничка смрт пред десет години, во Света Троица, пред гостите кои беа на слава. Јас одеднаш се разболев и се распаднав, беше долг разговор за тој настан, а потоа, по две години, повторно. Овој пат лекарите го информираа моето семејство дека сум умрел, што беше страшен шок за нив. Кога закрепнав, мислев дека таквите работи повеќе нема да ми се случи, но, повторно се разболев и веднаш ме пренесоа во Здравствениот дом во Топола “, објаснува тој во својата биографија, известува Ало .

View this post on Instagram

….. Nedeljno popodne….Opusteno 😉

A post shared by Zoran Šumadinac (@zoran_sumadinac) on

„Потоа доживеав трета клиничка смрт, знам дека не сум само јас ваков случај има и други, за тоа поврдуваат и книгите. Секој од нас имал слично искуство и описот е ист, одиш во тунел и на крај те чека светлина, но третиот пат беше поинаков – блескаше светлина од која една жена и човек тргнаа по мене “, вели Зоки.

View this post on Instagram

……. Jutrooo dobroooo Ko je danas za bombonu 😊

A post shared by Zoran Šumadinac (@zoran_sumadinac) on

 

Facebook Comments
(Visited 443 times, 1 visits today)