Најубавите костими за капење се купуваат сега – едноделни модели што се на попуст

Еднодените костуми за капење се хит ова лето, а најдобро е да ги фатите кога се на попуст и кога можете да ги купите на пола цена. Ваквите модели имаат свои предности и маани па затоа е да го изберете кројот кој најдобро стои на вашата форма на тело.

ADVERTISEMENT

Mango

Жените со бујно деколте одлично изгледаат во модели со длабоко деколте со „V“ израз додека оние со помали гради најдобро во монокини кои го спојуваат горниот дел со долниот, односно во модели со кошница. Моделите со прорези ќе ја нагласат витката половина, додека оние со високи исечени ногавици ги издолжуваат нозете. Потемните фигурата ја прават потенка, додека карнерите и шарените модели ќе го тргнат вниманието од ситните недостатоци

ADVERTISEMENT

ASOS

H&M

ADVERTISEMENT

Mango

Mango

Mango

Mango

Mango

Oysho

Oysho

Pimkie

Pull & Bear

Pull & Bear

Stradivarius

Stradivarius

Zara

Zara

 

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

loading...

loading...