Најубавата жена на светот, Моника Белучи, објави (брутално секси) фотографија од почетокот на нејзината кариера (фото)

Моника Белучи и покрај годините продолжува да ги привлекува воздишките на посилниот пол.

Годините како да не и можат ништо

Познатата актерка и една од најубавите жени на светот одлучи да ги потсети своите обожаватели на тоа како изгледаше пред 30 години кога беше на почетокот на својата кариера, па на Инстаграм објави насловната направена за списанието „Elle” за кој тогаш се фотографираше разголена.

ADVERTISEMENT

Моника ја нарече оваа фотографија –ретроспектива. Таа е дело на познатиот фотограф Фабрицио Фери.

Најважно за добар изглед е самодовербата

Моника оди на пилатес неколку пати месечно и не се грижи премногу за исхраната како многу други познати дами. „Совршенството не постои, па дури и ако постои, тоа ќе биде досадно. Да, убавото, витко тело е привлечно, но кој може да тврди дека облините не можат да бидат убави на истиот начин”, изјави таа во интервјуто за магазинот „Мајселф“.

Во продолжение погледнете уште неколку стари фотографии од нејзиниот профил на социјалните мрежи.

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 2.786 times, 1 visits today)