Најубавата британска пејачка се прошета во фустан во најпопуларната боја за оваа сезона

Шерил повторно не воодушеви и со нејзиниот стил

ADVERTISEMENT

Преубавата бринета навистина знае како да го избере она што и стои најдобро. Овој пат во прашање е фустан во боја на кајсија кој познатата британска пејачка го носеше со шик златни сандали и големи златни обетки.

ADVERTISEMENT

Cushnie et Ochs – пролет/лето 2018

Фустанот е со потписот на американската модна куќа Cushnie et Ochs кој може да се најде по цена од 1265 фунти. Што се однесува до бојата, оваа нијанса стои убаво речиси на секој тен, како на црните девојки, така и на русокосите, а конкретно Шерил, со нејзиниот маслинест тен, едноставно блескаше со оваа прекрасна портокалова боја.

ADVERTISEMENT

 

Facebook Comments
(Visited 2 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT


loading...