Најпознатата Индијка на светот во неверојатно деловно издание

Кога познатата индиска убавице ќе се прошета по улиците на Њујорк, сите се вртат по неа, што и да носи, како и да изгледа.

Таа веќе некое време го обликува својот “ladies who lunch” стил кој доминира на улиците на Менхетен, а и нејзиниот последен NYC look беше во тој фазон.

ADVERTISEMENT

Имено, таа носеше кратко здолниште и блејзер од Ralph & Russo кој целосно беше во стилот на дамите од Менхетен, додека модните додатоци беа во стилот на калифорниските девојки – очила за сонце во форма на мачкини очи, металик чанта со краток ремен и „Chopard“ накит.

Таа ги изненади сите и со изборот на високите потпетици. Во прашање е модел од ПВЦ со нитни и тенки, високи потпетици од Sergio Rossi, каков обожаваат и многу други познати дами како Кендал Џенер, Ким Кардашијан, Бијонсе…

Facebook Comments
(Visited 609 times, 1 visits today)