Најжешката баба на светот си направи топлес календар и го продава на Инстаграм

Најсексапилната бaба на светот го продава својот календар за кој позираше како од мајка родена.

Единствената естетска корекција што ја имам направено, и тоа пред цела една деценија, е зголемување на градите. Јас никогаш не сум била да инјектирам ботокс или филер“, вели австралискиот модел Џина.

ADVERTISEMENT

Џина Стјуарт (48) од Австралија, која минатата година ја освои титулата на „Најсекси баба на светот”, го објави својот календар на кој што позира топлес. Таа оваа нејзино ремек-дело, како што самата го нарекува, го најави минатото лето и го нарече „Almost Naked“ (Речиси гола).

Го продава на својата веб-страницата за околу 1500 денари, а исто така нуди и свои постери на кои е разголена за нешто повеќе од 500 денари.

 

Инаку, таа е самохрана мајка и живее во Квинсленд, Австралија, со нејзините синови Џејмс (27) и Коди (22) и ќерките Кејси (25) и Лето (4).

Нејзината ќерка Кејси минатата година роди девојче, па така Џина стана баба. Покрај тоа што е вистинската ѕвезда која само на Инстаграм има повеќе од 120.000 следбеници од целиот свет, фаталната русокоса беше и во финалето на натпреварот Мис Максим 2018.

Иако често ја критикуваат дека е „вештачка”, Стјуарт откри дека не е поборничка на претерување во естетиката. „Единствената естетска процедура што ја имам направено, и тоа пред околу десет години, е зголемувањето на градите. Никогаш не сум бил да инјектирам ботокс или филер. Сакам достоинствено да стареам“ – изјави Џина.

 

Неодамна се шушкаше дека ќе мора да ги отстрани двата имплантанти во градите поради здравствени проблеми.

„Тоа се само отрови! Нема имплант што е безбеден. Само затоа што вашиот не пукнал, не значи дека сте безбедни. Јас страдав со години “, изјави таа.

Оваа „Секси баба” секојдневно објавува провокативни фотографии. Позира во костими за капење и долната облека, а кога ќе отиде еден чекор понатаму, Инстаграм брзо и ги отстранува фотографии.

 

„Секогаш им испраќам пораки за да ги вратат моите фотографии. Не гледам ништо контроверзно во врска со тоа. Јас сум модел и живеам од тоа “, заклучи Џина.

Facebook Comments
(Visited 26 times, 1 visits today)