Топ есенски модни комбинации на Македонките на Инстаграм

Овие млади дами навистина знаат како да се облекуваат …

И покрај тоа што сме на средината на ноември, времето е сончево и топло па се уште можеме да носиме полежерна обувки како што се патиките. Како што можете да видите и самите, во комбинациите на нашите дами носењето патики како тренд се уште е мошне популарен, особено во комбинација со сако и капути. Чизмите до глужд се ИН исто така, додека следбеничките на елегантниот изглед ќе се инспирираат од типично американскиот стил кој не потсетува на Кери Бредшо. Секако не треба да ги заборавиме и боите на францускиот шик со кои штипјанката Марис Џолин (така се претставува на Инстаграм!) ни покажа одлично издание, особено со фантастичниот бургудни капут и црните чизмички до глужд, големата црна кожена чанта и неодоливиот, женствен изглед.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

Sunday Love 💌 #yourmarkofcharmmkd #cosmicaura

A post shared by MJ (@marysejolene) on

 

C-THRU COSMIC AURA, YOUR MARK OF CHARM!

Фотографиите што ќе ги видите тука се објавени во склоп на кампањата YOUR MARK OF CHARM која C-THRU деновиве ја организира на Инстаграм. Најдобрите комбинации ќе бидат наградени со супер награди (ваучер за шопинг од 10.000 денари во Пандора и многу сетови C-THRU Cosmic Aura).

View this post on Instagram

Петок, време е за супер подароци! Објавете фотографија со #YOURMARKOFCHARMMKD и #COSMICAURA и освојте ваучер од 10000 денари за шопинг во Пандора! 💜 Брендот C-THRU ве повикува да се приклучите на наградниот конкурс „Your Mark of Charm“ кој го организира на Инстагам и преку кој можете да супер подароци – вредносен ваучер од 10.000 денари во продавницата Пандора и уште многу други C-THRU Cosmic Aura подароци.💜 C-THRU Cosmic Aura е сензуален, мистериозен и заводлив мирис со кој ќе го означите почетокот на ноќта и ќе ја направите вечерта во луда вечер за паметење. Доколку сакате да учествувате во кампањата и да освоите еден од овие супер подароци, се што треба да направите е да ја ослободете вашата креативна енергија и да го покажете во најдобро светло вашиот уникатен шарм така што ќе споделите фотографија со хаштаговите #yourmarkofcharmMKD и #cosmicaura. Без разлика дали сте на некој гламурозен настан или се шетате со пријателите и пиете кафенце во вашето омилено кафуле – едноставно блескајте и фасцинирајте не со вашата аура. Сакаме да го видиме вашиот личен шарм преку фотографиите, но и сите заедно да ги поттикнеме и другите да бидат сензуални и моќни, да зрачат со својата аура и да ги споделат и тие своите фотографии. Следуваат бројни C-THRU Cosmic Aura подароци, а девојката со најдобрата фотографија го добива ваучарот. 💜 Не заборавајте дека профилот треба да ви биде public.

A post shared by GLAMUR.MK (@glamur.mk) on

 

Ако сакате да учествувате се што треба да направите е да се издвоите од другите и да ја ослободите вашата уникатна, елегантна и креативна енергија така што е споделите фотографија на Инстаграм користејќи ги хаштаговите #yourmarkofcharmMKD и #cosmicaura. На овој начин ќе им пружите поддршка и на другите дами да се осмелат и да го направат овој чекор, а како награда за вашиот труд можеби токму вие ќе бидете една од среќните избранички и ќе освоите еден од овие супер подароци.

Па, во продолжение погледнете дел од најдобрите модни комбинации што во изминатиов период ги објавија нашите девојки на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

#fwsk . . . . #yourmarkofcharmmkd #cosmicaura

A post shared by Mashenka (@mashenka.rg) on

View this post on Instagram

💎 #yourmarkofcharmmkd

A post shared by СТЕФАНИЈА СТАНКОВСКА (@summertrianglee) on

 

 

View this post on Instagram

🔥 . . . . . . . . #yourmarkofcharmmkd #cosmicaura

A post shared by Kris Wicked (@kris.wicked) on

 

Наскоро очекувајте уште фотографии од оваа кампања …

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 63 times, 1 visits today)