Најдобриот задник меѓу ММА борачките повтроно влегува во рингот

Во ринг е непобедлива, а надвор од рингот – неодолива!

Оваа дама ја запомнивме по бројните победи, но и по совршено обликуваното тело. Ја прогласија за најдобро обликуваниот задник во ММА спортот, а деновиве е актуелно нејзиното враќање во октагонот.

ADVERTISEMENT

Сигурно погодивте дека станува збор за Александра Алба која закажа нова борба по речиси двегодишна пауза.

Убавата Русинка досега ги имаше сите три победи во УФЦ, но од 2017 паузираше кога ја победи Кејтлин Кјуран.

View this post on Instagram

🤪

A post shared by Alexandra Albu (@stitchalbu) on

Во претходниот период му се посвети на фитнесот, бидејќи пред да застане во рингот тоа и одеше одлично, и во главно работи како фитнес инструкторка преку Инстаграм и најпозната е по нејзината совршено обликувана позадина каква секоја девојка би посакала да има.

View this post on Instagram

👌🏼валялась весь день

A post shared by Alexandra Albu (@stitchalbu) on

Но очигледно дека и здосади од нормалниот живот, па реши да се врати во рингот. Овој пат нејзината противничка е Американката Емили Вајтмајер против која ќе се бори во октагонот на УФЦ на 22 март следната година.

View this post on Instagram

Уиии🤙🏼

A post shared by Alexandra Albu (@stitchalbu) on

View this post on Instagram

@garasko

A post shared by Alexandra Albu (@stitchalbu) on

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 6 times, 1 visits today)