Најголемата љубов на Путин –гимнастичарката што го освои срцето на најмоќниот лидер на светот

Рускиот претседател Владимир Путин важи и за голем заводник и миленик на жените.

Владимир Путин претседателот на руската федерација на 7 октомври го прослави својот 66 роденден, но и покрај годините за него велат дека се уште им е омилен на многу жени. Тој важи за руски Казанова, а многу дами кои се нашле во негова близина биле шармирани од него. Но како што пренесуваат светските медиуми, Путин е вљубен во девојка која речиси двојно е помлада од него. Во прашање е светската шампионка во гимнастика, Русинката Алина Кабајева, за која се шпекулира дека рускито претседател веќе десет години е во врска со неа и дека неговиот брак со Људмила пукнал токму поради убавата 34-годишна поранешна гимнастичарка.

ADVERTISEMENT

Некои извори тврдат дека Кабајева станала и официјална сопруга на рускито лидер и дека дури имаат и дете.

Сепак, ова не се непотврдени информации, но дека убавата Русинка е присутна во животот на Владимир Владимирович Путин, тешко може да се демантира.

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 3 times, 1 visits today)