Нашата позната фолк-пејачка драстично ја скрати косата – погледнете како изгледа сега

Реши да го освежи својот изглед

Пејачката Анета Наковска одлучи да го промени изгледот, а многумина се изненадени од нејзината нова фризура

ADVERTISEMENT

Познатата фолк пејачка Анета Наковска на почетокот од оваа есен реши да го промени изгледот, па одлучи драстично да ја скрати својата долга, бујна и виткана коса која беше нејзиниот заштитен знак. Новиот имиџ го направи на Флорида додека со својот сопруг престојуваше таму.

Наковска со години имаше долга и викана коса, а сега одлучи потполно да го промени изгледот и ја скрати.

Таа сега има кратка фризура со руси прамени која и стои одлично, што можеме да видиме и од нејзиниот најнов спот за песната „Мојве очи две“.

Оние што ја пробале оваа фризура знаат колку храброст е потребно да ја направите истата, а што се однесува до Анета мораме да признаеме дека пејачката сега изгледа спектакуларно и многу заводливо.

Новата фризура им се допадна и на фановите кои преку социјалните мрежи и упатија бројни комплименти.

Facebook Comments
(Visited 11.059 times, 1 visits today)
Loading...