Многумина заплакаа на тажните стихови: Марија Шерифвиќ испеа песна за Шабан Шаулиќ и ја воодушеви публиката

Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ по втор пат овој месец настапи во преполетиот Сава Центар во Белград, а во еден момент пред публиката призна дека се чувствува лошо по што доби овации од публиката.

„Одвратно се чувствувам денес. Се разбудив многу нерасположена. Баш како и ова грозно време денес. Меѓутоа сфатив кога денес одев на проба дека вие купивте билет за ваше парче среќа и затоа давам сé од себе оваа вечер за да ве направам среќни изведувајќи ги моите омилени песни“ беше искрена пејачката пред својата верна публика.

ADVERTISEMENT

Таа еден дел од концертот му го посвети на Шабан Шаулиќ, и испеа песна која што ја посвети само на него.

 

Погледнете дел од концертот во преполната сала.

Facebook Comments
(Visited 4.747 times, 1 visits today)