Млада пејачка од Хрватска и самохрана мајка во очај – Не знам дали ќе бидам жива до следната година (видео)

Ника Антолос која порано беше дел од хрватскиот бенд Феминем, неодамна ја трогна јавноста во Хрватска со нејзиното писмо до претседателката Колинда Грабар-Китаровиќ, кое има за цел легализација на маслото од канабис. Ника боледува од мултиплекс склероза, а во маслото од канабис може да најде само олеснување за нејзината болка.

ADVERTISEMENT

Таа сама се грижи за нејзината петгодишна ќерка на Сиена, а живот и ја покажа својата најбрутална страна.

ADVERTISEMENT

Ника отворено зборуваше за Магазин ИН:

„Прво почнав да не ги чувствувам нозете, само до папокот, а по месец дена почна да се влошува, така што сега не гледам на левото око. Сите овие други симптоми, не е возможно да ги набројам. Толку многу болка, постојано, секојдневно, замор, вртоглавица, гадење “, вели пејачката.

ADVERTISEMENT

Но таа не си дозволува да плаче пред нејзината мала ќерка и најлошо од се, вели таа, што не знае каква судбина ја очекува. „Најстрашното од сè за мене е што со свои 29 години не знам дали ќе бидам жив, во инвалидска количка, уште во болка или многу подобро на 30. Јас немам поим за тоа. Моето дете расте, јас нејзе не можам да и ветам дали јас ќе бидам тука за една или две години или не”, заклучи таа.

Facebook Comments
(Visited 1.849 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT


loading...