Мишел Обама ја изненади публиката и го украде шоуто на доделувањето на Греми наградите

Мишел Обама беше изненадување на сцената на Греми наградите кои се одржаа вчера, шокирајќи ја ентузијастичката толпа, која толку гласно ја поздравуваше што мораше повторно да го започне својот говор.

Обама, во блескава костум, се појави на сцената за да ги отвори наградаите, заедно со Алиша Кис, Лејди Гага, Џејд Пинкет Смит и Џенифер Лопез, кои разговараа за влијанието што го имала музиката врз нивните животи.

ADVERTISEMENT

„Ние имаме шоу што треба да го направиме”, рече поранешната прва американска дама по неколку моменти на аплаус и врескање од толпата. Потоа зборуваше за моќта на музиката, и таа истакна дека секогаш ѝ помагала да ја раскаже приказната.

 

„Без разлика дали ја сакаме кантри, рап или рок, музиката ни помага да ја споделиме нашата тага, надеж и радост. Музиката ни покажува сѐ што е важно, секоја приказна со секој глас, секоја забелешка на секоја песна. Зарем не е така, дами? ” рече таа.

 

Facebook Comments
(Visited 150 times, 1 visits today)