Мерјем Узерли на летување во Хрватска – погледнете како султанката Хурем се забавува на најубавото место на Јадранското море

Како самохрана мајка во моментов живее во Берлин

ADVERTISEMENT

Познатата турска актерка Мерјем Узерли која се прослави со улогата на султанката Хурем во „Сулеман величествениот“ деновиве си ги полни батериите во Дубровник од каде објави фотографија на социјалните мрежи. „Знаете што: мојата прабаба е од Хрватска“ – напиша покрај фотографијата од Дубровник познатата 34 годишна манекенка.

ADVERTISEMENT

Do u know what ? My great grandmother is from Croatia 🇭🇷 #lovecroatia ❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Таа серијата со која се прослави ја напушти поради здравствени проблеми, а во моментот како самохрана мајка живее во родниот Берлин, каде со помош на родителите ја чува ќерката Лара.

@diyaronar @nazlicelik__ ❤️❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

ADVERTISEMENT

Инаку, една од пријателките која што ужива заедно со неа на ова прекрасно патување е и познатата турска водителка Назли Селик која на Инстаграм ја следат повеќе од 680 илјади луѓе. Сепак, Узерли има многу повеќе  …

❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

 

Таа своите обожаватели ги изненади и неодамна, кога во непрепознатливо издание се појави на филмскиот фестивал во Кан во друштво на многу познати личности.

 

Сепак, за неа драматичните времиња се минато, а денес го живее животот со полни гради заедно со нејзината ќерка Лара. Тоа можеме да го забележиме и од овие фотографии на кои со пријателките максимално ужива во Дубровник, градот во кој живеела и нејзината прабаба.

❤️ #happyday 😍

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

#tb @marieclairearabia #dubai ❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 36 times, 33 visits today)

ADVERTISEMENT

loading...

loading...