Меланија Трамп повторно ни одржа лекција како да ја носиме најпопуларната боја во новата пролетна сезона (фото)

Оваа боја и е омилена на првата дама на Америка

Меланија Трамп во последно време не ретко ја гледаме во парчиња во розова боја, па нема да се изненадиме ако овие нијанси наскоро станат хит во целиот свет. Таа при враќањето од краткиот одмор со сопругот Доналд Трамп се појави во издание во какво ретко ја гледаме додека патува.

ADVERTISEMENT

Имено, во прашање се темно сини фармерки со рамен крој и обична тегет блуза,  додека целото издание го заокружи со краток капут во нежна розова нијанса, додека на нозете наместо чевли со високи потпетици убавата Словенка избра рамни обувки во сина боја.

Па, дали ви се допаѓа ова издание на Меланија Трамп?

AMINA MUADDI

Во продолжение погледнете неколку шик парчиња во оваа боја од пролетнтие колекции на познатите дизајнерски и „хај-стрит“ брендови…

BALMAIN

Bershka

Bershka

Bershka

Bershka

COSTARELLOS

EMILIA WICKSTEAD

ISABEL MARANT

Stradivarius

Stradivarius

Versace

Zara

Zara

Zara

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 2.373 times, 1 visits today)