Меланија не смее да ги гледа нејзините фотографии бидејќи изгледа боженствено – ова е втората жена на Доналд Трамп!

За втората сопруга на Доналд многу малку се зборува…

Претседателот на Америка, Доналд Трамп, при крајот на осумдесеттите години и на почетокот на деведесеттите важеше веројатно за еден од најголемите женкари во Њујорк. И уште пред неговиот брак со Ивана официјално да го прекинат во судот, во градот се шпекулира дека американскиот претседател се гледа со актерката Марла Мејплс.

ADVERTISEMENT

 

Ивана Трамп по разводот изјави дека е во добри односи со сопругот поради нивните деца, но дека воопшто не ја интересира неговата нова сопруга, ниту пак дека има желба да ја запознае, бидејќи слушнала дека нејзиниот поранешен сопруг се гледал со неа и ја изневерувал уште додека биле во брак, па со такви жени не сака да има ништо.

Мејплс му кажа „да” и се заколна на вечна љубов со Трамп во декември 1993 година. Иако медиумите пишуваат дека во прашање е голема љубов, актерката неколку години подоцна изјави дека бракот со Трамп бил илузија.

 

 

„Трамп е зависник од тоа да биде во центарот на вниманието и целиот негов живот е испреплетен со неговиот его-трип. Јас мислев дека можам да го променам, но ете, не успеав. Откако станав мајка, јас немав сила и волја да го толерирам неговото однесување”, изјави Мејпл за The Post.

По шест години брак Марла се разведе од Трамп, со кого ја доби ќерката Тифани.

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 5 times, 1 visits today)