Меланија во капут и високи потпетици од 10 сантиметри од генијалниот Кристијан Лобутин

Веќе и врапчињата на гранките знаат дека првата дама на Америка, Меланија Трамп, има прекрасен стил

Првата дама на Америка заедно со својот сопруг беа домаќини на претседателот на Гватемала во Белата куќа.

Меланија за оваа пригода носеше преубав кариран капут од модната куќа „Chloe“ кој чини нешто преку 2500 долари.

Во прашање е еден од омилените модели на Меланија – се врзува под градите, од каде почнува да се шири во А крој. Кројот визуелно го издолжуваат телото, но и го сокриваат вишокот во пределот на колковите.

Меланија го носеше преку бел фустан, а целото издание го зачини со гламурозни високи потпетици во бордо боја. Во прашање е класичниот модел „Pigalle Follies“ со потписот на генијалниот дизајнер Кристијан Лобутин со тенки штикли високи цели десет сантиметри.

Интересно е и тоа што овие салонки се направени од мек и свилен италијански плиш.

Погледнете уште неколку модели од новата колекција на генијалниот Кристијан Лобутин

Неколку модели од Лобутин погледнете во продолжение.

£745.00

£520.00

£515.00

£495.00

£458.00

£458.00

£458.00

£458.00

£455.00

£415.00

£415.00

£415.00

£415.00

£365.00

 

 

(Visited 114 times, 1 visits today)