Меган Мaркл каква што светот ја имаше заборавено – покажа уште еднаш дека не згреши што замина од кралството

Светот повторно ја виде Меган Мaркл слободна, самостојна и со насмевка на лицето, што речиси  светот ја имаше подзаборавено откако се венча со принцот Хари.

 

Поранешната војвотка Меган Мaркл беше на гости кај познатата новинарка Глорија Стајмен, а во таа прилика направи фотографии за ова видео кое е изработено во црно-белла боја, Краток филм кој наскоро обожавателите ќе имаат прилика да го погледнат. Како што наведуваат странските медиуми, Меган Маркл била опуштена, лежерна и многу природна на ова видео.

Меган била мноогу расположена и насмеана што сите заклучија дека конечно ја пронајде својата среќа. На самиот почеток од интервјуто ценетата новинарка Глорија Стајмен и посака топло добредојде во САД, на што Мaркaл со широка насмевка одговори:

View this post on Instagram

Swipe to read Meghan’s Q&A with @gloriasteinem ❤️ They met up earlier this month for a ‘backyard chat’ about representation, how women are “linked not ranked” and how each vote matters. Behind the camera was photographer Matt Sayles, who always makes sure his work reflects how the world looks like — from gender and age to race and size. My favorite part has to be when Gloria mentions that you can be feminist and be masculine and a guy and Meghan start gushing about her husband saying “Like my husband! I love that when he just came in and said, ‘You know that I’m a feminist too, Gloria?! It’s really important to me that you know that.” Also mentioning Archie and how lucky he is to have Harry as his father saying “Look at our son and what a beautiful example that he gets to grow up with a father who is comfortable owning that as a part of his own self-identification. That there’s no shame in being someone who advocates for fundamental human rights for everyone, which of course includes women.” I’m so sure Archie is going to be an amazing man when he grows up, being around all these amazing people, his parents, his parents friends, his family, etc, so many amazing role-models ✨ It was also revealed in the interview what bracelet Meghan was wearing. It was a gift from Gloria, it was designed by her and has the ‘linked not ranked’ motto on it. Gloria shortly describing the meaning behind the motto “‘we are linked not ranked’ is the shortest way I’ve ever found to say what our goal is.” ❤️ _ #meghanmarkle #duchessofsussex #duchessmeghan #princessmeghan #britishroyalfamily #royalfamily #gloriasteinem

A post shared by Dᴜᴋᴇ Aɴᴅ Dᴜᴄʜᴇss Oғ Sᴜssᴇx (@royal.sussex) on

– Многу ми е драго што се вратив дома, изјави поранешната војвотка.

Под покровителство на здружението на Makers Women што наскоро ќе биде објавено целото интервју, Меган и Глорија опуштено си зборуваат во пријатен амбиент.

Во кадарот не изостанаа нуту нејзините миленичиња кои си играа во раскошниот двор на Мaркaл.

View this post on Instagram

Meghan and Gloria Steinem had a conversation about representation, the importance of each vote, and how all women are "linked, not ranked". The whole interview will be out later today! ✨ This little "backdoor chat" was filmed earlier this month by world-renowned entertainment photographer Matt Sayles, who always makes sure his work reflect the world like – from gender to race. Meghan’s two dogs Guy and a girl dog whose name is unconfirmed made an appearance 🥰😍 _ #meghanmarkle #duchessofsussex #princessmeghan #duchessmeghan #gloriasteinem #britishroyalfamily #royalfamily

A post shared by Dᴜᴋᴇ Aɴᴅ Dᴜᴄʜᴇss Oғ Sᴜssᴇx (@royal.sussex) on

 

 

 

Исто така ова е прв пат Меган да го покаже своето право лице, далеку од протоколите.

За потсетување, Меган Мaркл и принцот Хари веќе некое време живеат надвор од кралството, па така тие уживаат во слободата, но не ги уживаат привилегиите што им ги нудеше кралицата Елизабета.

 

Парот се  се поднови со нова куќа која изгледа како од бајките.

Сигурно се прашувате колку пари имаат Меган и Хари, верувајте дека не е за потценуање.

Принцот Хари „тежи“ околу 40 милиони американски долари и богатството се заснова на средства од неговата мајка, принцезата Дијана.

По смртта на Дијана принцот Хари и принцот Вилијам имаа право на пристап до фонд откако ќе наполнат 30 години. Така во 2014 година, Хари наследил околу 10 милиони долари.

 

Хари добил и наследство од кралицата Елизабета. Хари и Вилијам требале да делат 17,9 милиони долари од кралицата Елизабета, која инвестирала во фонд за браќата.

Но, поголемиот дел од парите му припаднале на Хари бидејќи Вилијам ќе има финансиска корист со тоа што ќе стане крал.

View this post on Instagram

Have a lovely weekend everyone 💕 @meghanmarkle_official

A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) on

 

Хари исто така заработувал како капетан во британската армија. Според „Форбс“, тој заработувал помеѓу 50.000 и 53.000 долари годишно. Хари бил хеликоптерски пилот на воениот воздушен корпус 10 години.

Вредноста на богатството на Меган е пет милиони долари. Таа делумно е заснована на нејзината главна улога во тв серијата „Костуми“, заработувајќи околу 50.000 долари по епизода.

 

Годишно Меган добивала 450.000 американски долари за нејзината улога во драмата во САД. Меган добивала и околу 80.000 долари годишно од спонзорски договори.

 

(Visited 102 times, 1 visits today)