Меган Маркл заблеска во уште еден фустан во кој и се гледа стомечето – војвотката повторно го сруши интернетот (фото)

ADVERTISEMENT

Официјалната страна на брендот беше срушена по големата навала на обожавателките по нејзиниот фустан од целиот свет.

Меган Маркл и принцот Хари во моментов се на својата прва меѓународна турнеја, а по краткиот престој во Сиднеј, војвотката и војводата од Сасекс заминаа во Мелбурн. Таму за премиерната посета поранешната американска актерка носеше совршено кроен морнарско син фустан со потписот на австралиската дизајнерка Дион Ли, во склоп на третиот ден на кралската турнеја, пред да скокне во црниот со копчиња, кој го потпишува њујоршкиот бренд „Club Monaco“.

ADVERTISEMENT

Трудницата фустанот го носеше со стилето салонки од Маноло Бланик во идентична боја со фустанот и класичен беж мантил од Мартин Грант во какво веќе имавме прилика да ја видиме во вторникот за време на посетата на зоолошката градина (мантилот можете да го видите тука).

Во рацете Меган носеше скапоцена чанта Sylvie со метални ремени. Во прашање е модел од италијанската модна куќа Гучи. Нешто подоцна, Меган на плажите во Мелбурн во друштво на принцот Хари се појави во црн фустан со детали од златни копчиња кои стоеја странично – дело со потписот на њујоршкиот бренд „Club Monaco”.

ADVERTISEMENT

Црниот фустан со потписот на овој бренд е еден од поевтините модели во кои имавме прилика да ја видиме Меган на актуелната турнеја. И како што беше случајот и со белиот фустан (види тука), официјалната страна на „Club Monaco” повторно беше срушена поради преголемата посетеност и побарувачка од целиот свет за фустанот со кој Меган се појави во главниот град на Австралија.

 

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT