Мајка направи пародија од минијатурните гаќички што ништо НЕ покриваат и собра преку 20000 коментари

Откако познатата интернет-продавницата „Beginning Boutique“ објави фотографии со оскудни бикини, жените почнаа да се шегуваат на нивна сметка.

Нивните гаќи се толку мали, што покај тоа што се танги, од предната страна едвај ја покриваат интимната област. Фотографии со овие бикини предизвикаа бројни коментари, а некои ги нарекуваа „забен конец за вагина”.

ADVERTISEMENT

 

Блогерката Лора, која стои зад модниот блог „Knee Deep in Life“, одлучи да рекреира една од провокативните фотографии на „Beginning Boutique“.

 

Фотографијата беше објавена на нејзиниот профил на социјалните мрежи, и досега има собрано преку 20.000 коментари. Сепак, за да не покаже премногу на фотографијата, интимната област ја покри со емотикон.

И како што откри самата во коментарите под фотографијата, нејзиниот бикини се состојат од маица од нејзините деца, гаќички и ременот од костимот Супермен.

 

„Само беше прашање на време кога некој ќе направи сопствена верзија на ова”, коментираше еден корисник на Фејсбук.

„Воопшто не не’ разочара, плачам”, додаде друг.

Facebook Comments
(Visited 12 times, 1 visits today)