Мајката на Јелена Карлеуша не починала од рак? Еве што навистина се случувало во последните моменти од нејзиниот живот

Дивна Карлеуша почина на 3 март како последица од тешка болест со која се бореше веќе со години.

Пејачката Јелена Карлеуша неколку часа пред смртта на нејзината мајка се слушнале преку телефон, а последен пат се виделе два дена пред нејзината смрт. Според извор близок до семејството на Карлеуша, а како што пренесува српскиот Курир, Дивна и Карлеуша последен пат биле заедно во еден познат белградски ресторан, во петокот вечерта, каде познатата водителка и признала на својата ќерка дека искашлува крв. Јелена и кажала веднаш да се пријави во болница, но бидејќи била спречена да биде со неа поради својот веќе закажан настап, и кажала да го направи тоа сама.

ADVERTISEMENT

Дивна во јануари ја посети болницата во Истанбул и таму и биле направени сите прегледи, а во организмот не се пронајдени ќелии на канцер. Но поради терапијата нејзините грди почнале да крварат. За неа најверојатно немало спас и да ја послушала ќерката и да се пријавила во болница. Како што вели изворот, последните денови од животот Дивна се изнамачила, посебно поради скандалот. Нејзината ќерка кога ги дозна страшните вести на аеродромот, веднаш отиде во болницата за да се погрижи за својата мајка. Таа ја облекла и ја подготвила за последното испраќање.

„Дури и ја нашминкала, а сите се прашувавме од каде и сила за тоа“, се прашува изворот, а пренесе Курир.рс

Facebook Comments
(Visited 8.847 times, 1 visits today)