Мајката на Луна Џогани објави тажни вести, фановите во шок – никој не може да верува, еве што се случува!

Ова никој не го очекуваше!

Фото: Инстаграм/ Анабела

На познатата пејачка Анабела Атијас конечно и се исплатени парите за алиментација за ќерката Нина, што и ги должеше поранешниот сопруг Гаги Џогани.

Но таа сега донесе и одлука што ги шокираше сите.

Имено, Анабела реши да се повлече од медиумите, наведувајќи дека јавниот живот повеќе не ја интересира.

И дека е решена да сврти нова страна во животот.

„Повеќе не давам изјави на ниту една тема. Не сум заинтересирана за медиумскиот живот, се повлекувам. Не ми треба, немам никаква корист, па така не ме привлекува повеќе. Моментално не размислувам да објавувам нови песни, можеби заради ова ситуацијата со короната, можеби сум изморена, но така се чувствувам. Се посветив на некои други работи, така ми е поубаво. Времето генерално не ми се допаѓа, не ме привлекува моментално да снимам нови песни. Ќе видиме, можеби ќе се премислам, но за сега е повлекувам“, изјави Анабела и ги изненади своите фанови.

Фото: Инстаграм/ Анабела

Инаку, Анабела и минатата година беше во центарот на вниманието поради турбуленциите во приватниот живот – кога призна дека бракот со Андреја Атијас заврши, без грди зборови и вадење на „валканата облека“ во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Анабела

Но пејачката и покрај тешкиот период не ја трга насмевката од нејзиното лице и се обидува да биде позитивна.

Фото: Инстаграм/ Анабела

На социјалните мрежи најчесто објавува фотографии на кои е насмеана и стокмена од глава до пети, но е една од оние познати девојки кои не се срамат да го покажат и своето вистинско лице. Имено, таа неодамна пред своите следбеници покажа како изгледа без шминка, вештачки трепки и без популарните филтри на Инстаграм.

Фото: Инстаграм/ Анабела

Таа тогаш позираше во потполно опуштено издание и буквално ги запали социјалните мрежи. Од фотографијата можеме да заклучиме дека пејачката која оваа треба да наполни 45 години има се уште негуван и неодолив младешки изглед на кој можат да и завидуваат и многу помлади колешки.

Фото: Инстаграм/ Анабела

Анабела и Фанки Џи

Фанки Џи беше една од најпопуларните музички групи во 90-тите, згасна кога Гаги Џогани и Анабела тогаш Џогани, а сега Атијас одлучија да стават точка на нивниот брак, таа ја напушти групата и започна соло кариера.

Во 2016 година Анабела и Гаги решија повторно да запеет како некогаш и тоа благодарение на еден сопственик на ноќен клуб, кој им испратил заедничка покана, а тие со воодушевување ја прифатиле.

Фото: Инстаграм/ Анабела

„Луна, нашето прво чедо, е дефинитивно виновникот што ние двајцата еден кон друг секогаш ќе бидеме коректни. Изненадена сум што има толку интерес околу обновувањето на „Фанки Џи“. Не би било добро да ја изневериме публиката“, изјави тогаш Анабела.

Фото: Инстаграм/ Анабела
Фото: Инстаграм/ Анабела
Фото: Инстаграм/ Анабела
Фото: Инстаграм/ Анабела
(Visited 2.861 times, 1 visits today)