Македонците ја обожаваат оваа жена – погледнете го нејзиниот нов луксузен дом на Малибу!

Израелската актерка секогаш била вистинска дама. Оваа актерка е миленичка на Македонците.

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

Шармантната актерка Гал Гадот си се почастила со луксузен стан во прекрасниот град Малибу во Калифорнија, а домот има преубав полглед кон океанот.

 

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

Станува збор за стан во мала зграда на песочната плажа во малибу која во 1994 година некогашната Мис на Универзумот, Буи Симон го пазарила за 850 илјади долари.

ФОТО: Принтскрин

Станот има две спални соби, три тоалети, кујна и голема дневна соба.

Гал и нејзиниот сопруг ќе живеат тука додека не престојуваат во своите домови во Израел или на Холивуд Хилс.

ФОТО: Принтскрин

Како ви се допаѓа изборот на актерката?

 

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

 

 

ФОТО: Прнтскрин

Исто така Гал беше една од најплатените актерки.

Улогата на Дијана односно Wonder Woman, ѝ донесе најголема заработка помеѓу актерките на израелската актерка Гал Гадот, објави Форбс на својата листа за најплатени актери за 2017 година.

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

Филмот „Wonder Woman” само од продажба на влезници заработи 1,4 милијарди долари, за што голема заслуга има и младата Гадот, што ѝ ја обезбеди позицијата на најплатена актерка за минатата година.

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

Исто така минатата година Гадот имаше една од главните улоги и во блокбастерот „Justice League”.

 

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

 

 

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

 

 

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм
ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

Во продолжение погледнете ја последната жешка фотосесија на Гадот која е направена на песочната плажа во Малибу.

Актерката изгледа совршено на форографиите, таа ги осови сите симпатии ширум светот.

 

ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм
ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм
ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм
ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм
ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм
ФОТО: Гал Гадот / Инстаграм

[tptn_list]