Македонска пејачка се породи и со емотивен статус ја сподели радосната вест на социјалните мрежи

Се породи македонската пејачка

Фолк пејачката Лидија Паскова која настапува заедно со „Ориентал бенд“ се породи и на овој свет донесе машко дете.  Таа радосната вест ја сподели преку социјалните мрежи

ADVERTISEMENT

Нашата долго очекувана радост конечно пристигна. Станавме родители на едно прекрасно момче. Ти благодарам Господе на преубавиот благослов. Од душа и срце  во секој дом посакувам ваква среќа… која не се опишува со зборови“, напиша Лидија на нејзиниот профил на социјалните мрежи.

Facebook Comments
No Comments Yet

Comments are closed