Македонската Пинк ѕвездичка никого не остави рамнодушен – го зaпaли Интернетот, но и Охридското Езеро со ова бpyтално издание

Младата македонска пејачка се почесто ја гледаме во интересни и неочекувани изданија.

Оваа девојка ја гледавме додека расте, а сега израсна во вистинска убавица која изгледа преубаво, но и се почесто експериментира со својот изглед, па во последно време можеме да ја видиме во се „похрабри“ стајлинзи.

Со намалување на рестриктивните мерки започнаа и настапите низ локалите во земјава, а баш во еден од нив се појави и младата Антониа Гиговска во ултрамодерен сатенски градник и тексас шорцеви.

Антониа настапуваше во Охрид, а настап најави и во Штип.

„Вчера гореше Охрид, а во сабота се гледаме во Штип“ напиша Антониа.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Убава и модерна, Антониа често ја споредуваат со младата светска пејачка Арина Гранде со која имаат сличен модерен стил, но и прекрасен глас.

Токму како што вели една изрека „светско, а наше“.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Антониа со напорни тренинзи и со помош на нутриционист на успеа своето тело да го доведе до совршенство, па оттогаш не престанува гордо да го покажува.

Младата пејачка пред неколку дена ги израдува своите фанови со песната Магла во која изгледа поприлично провокативно.

Фото: Принтскрин/ јутјуб
Фото: Принтскрин/ јутјуб
Фото: Принтскрин/ јутјуб

Песната за неколку дена има преку 100.000 прегледи и претставува најава за нејзиниот албум кој треба да излезе кон крајот на 2021.

Во прашање е поприлично модерен ритам со кој Гиговска одлично се снајде и изгледа заводливо, посебно откако своето тело го донесе до совршенство.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Таа музичката кариера ја започна во шоуто „Пинкови Ѕвездички“ каде го освои жирито со својот глас и од емисија во емисија го освојуваше и целиот регион, а стручното жири во шоуто имаше само пофални зборови за неа.

Антониа за првпат застана на сцена на 14 години, а потоа и победи.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

– Покрај моите родители, најголема поддршка имав од Иван, поради тоа што тој е во таа фела. Тој е музичар, тој знае најдобро да ми каже, во финалето негов предлог беше да ги пеам ’Proud‘ и ’I’ll never love again‘, со тоа што за ’I’ll never love again‘ премногу ми помогна за тоа како да ја изведам.“ рече тогаш Антониа во интервју за „Хаштаг“.

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска

Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
Фото: Инстаграм/ Антониа Гиговска
(Visited 1.118 times, 1 visits today)