Леб без брашно, нешто ново и нешто мноооогу вкусно (Рецепт)

ADVERTISEMENT

Денес, сите се плашат од глутен, од дебелина, дијабетес и други чудовишта од овој век.

Оставете ги сите стравови зад вас и направете леб што не стасува, и тоа многу вкусен.

ADVERTISEMENT

Нема да ви треба брашно.

Состојки:

4 јајца,

100 ml вода,

ADVERTISEMENT

90 грама ореви,

90 грама ленено семе,

90 грама семки од сончоглед,

90 грама сусам,

90 грама семки од тиква,

малку сол,

половина лажица сода бикарбона.

Подготовка:

Изматете ги јајцата додадете сол, соада бикербона и вода, потоа сомелете ги сите семиња од кои ќе добиете брашно и замесете леб.

Се пече 50 минути на 180 степени. Уживајте!

Facebook Comments
(Visited 4.349 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT