Крвта не е вода – ќерката на познатата актерка се прошета во фустан што нејзината мајка го носеше пред 20 и повеќе години

На нејзината ќерка и стои одлично

Кортни Кокс која се прослави со улогата во серијата „Пријатели“ во 1998 година на црвениот килим се појави во фустан кој очигледно успеала да го сочува сите овие години за некоја специјална пригода.

ADVERTISEMENT

Имено, таа на Инстаграм објави фотографија од својата 14 годишна ќерка Коко Аркет која позира во исиот фустан кој и нејзината мајка го „фураше“ пред 21 година на премиерата на филмот „Snake Eyes“.

„Не сум некој што ги чува работите, но ова беше шопинг и пол. Фустанот се уште е прекрасен, дури и по 21 години“, напиша актерката, а нејзините обожаватели се воодушевени од големата сличност меѓу мајката и ќерката.

Facebook Comments
(Visited 214 times, 1 visits today)