Кралицата на модниот стил одржа уште една модна лекција – госпоѓа Клуни во фантастично издание!

Британската адвокатка беше во центарот на вниманието на конференцијата на ОН

Амал Клуни во Њујорк неодамна потсети дека е кралица на модниот свет. На генералната конференција на Обединетите нации убавата британска адвокатка ја искористи за потполна доминација на деловниот стил.

ADVERTISEMENT

Клуни за оваа пригода избра црвен фустан од Oscar de la Renta кој го носеше со nude салонки од превртена кожа, капут во слична нијанса и чанта од Мишел Корс која веќе некое време влегува во омилените парчиња на сопругата на Џорџ Клуни. Со коса пуштена да паѓа во многу елегантни витканици и природна шминка која се фокусира на совршено обликувани веѓи и кармин во боја на месо кои само допринесоа ова издание на Клуни да стане префинето и професионално.

Facebook Comments
(Visited 4 times, 1 visits today)