Кога се појави на црвениот килим сите гледаа во неа

Познатата актерка има префинет и елегантен стил

Младата холивудска актерка Дакота Џонсон со своите модни комбинации постојано ги воодушевува модните критичари, а така беше и сега, кога реши да отиде и еден чекор понатаму. Имено, таа на црвениот килим се појави во раскошна тоалета поради која сите гледаа во неа.

ADVERTISEMENT

Корсетот совршено се вклопи во приказната со преубавиот долен дел од тил. Шминката исто така беше беспрекорна – на нејзиното лице доминираа природните нијанси а косата и беше врана во опуштена пунџа.

Па, дали ви се допаѓа ова издание на познатата актерка?

Facebook Comments
(Visited 38 times, 1 visits today)
Loading...