Кејт Мидлтон ги изненади сите со изборот на оваа кошула

ADVERTISEMENT

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, имаше уште еден зафатен ден. Таа присуствуваше во центарот за помош на деца во Лондон, каде што очигледно уживаше да се забавува со малите и нивните родители.

Сепак, тоа не беше нешто што привлече најмногу внимание, туку нејзината пурпурна блуза со панделка која што ја носеше. Свилениот модел од Гучи на многумина им се допадна, и покрај тоа што Кејт, поради некоја причина, одлучи да ја облече кошулата наопаку. Но без оглед дали тоа го направила затоа што така подобро изгледа или затоа што не добила јасно упатство, Кејт изгледаше прекрасно.

ADVERTISEMENT

Со кошулата војвотката носеше панталони со висок струк во кои имавме можност да ја видиме неколку пати досега.

Facebook Comments
(Visited 284 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT