Кендал Џенер се прошета во најоткачените високи потпетици што сме ја виделе досега

ADVERTISEMENT

Манекенката Кендал Џенер е позната и по тоа што многу пати облеката и модните додатоци што ги „фура“ стануваат тренд во целиот свет.

Познатата манекенка деновиве се појави во необични чевли со потписот на Прада кои беа претставени на ревијата во Милано, а самиот модел е интерпретација на еден модел кој прв пат имавме прилика да го видиме во 2012 година.

ADVERTISEMENT

Кендал овие необични високи потпетици со огнено издание ги носеше во комбинација со фантастична спортска маица и baggy фармерки, а модните критичари веќе се прашуваат дали и овие необични чевли ќе станат ИТ модел за оваа сезона?!

ADVERTISEMENT

Што мислите вие?

 

Facebook Comments
(Visited 1 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT