Карлеуша објави фотографија од својата мајка и сподели порака од која ќе се заледите

„Се ќе беше ОК мајка ми да беше тука…“

Поп дивата Јелена Карлеуша беше многу блиска со нејзината мајка. Но откако таа ја изгуби битката со тешката болест, Карлеуша често на социјалните мрежи објавува фотографии од неа, што го прави и денес.

ADVERTISEMENT

Таа објави фотографија на која нејзината мајка Дивна е насмеана и среќна, со долга црна коса, воопшто не сомневајќи се каква трагедија е пред нив.

Само да потсетиме, поранешната радио водителка и новинарка, Дивна Карлеуша, ја изгуби битката со тешката болест на своја 61 годишна возраст.

Покрај фотографијата на која Дивна носи кожена јакна, Карлеуша напиша и емотивна порака:

„Се ќе беше ОК мајка ми да беше тука…“

Facebook Comments
(Visited 2.343 times, 1 visits today)