Карлеуша ги спакува куферите и замина кај сопругот во Истанбул, но се ШOKИPAШЕ од она што ја чекаше во Турција (фото)

Сега на сите им е повеќе од јасно.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша ги спакува куферите и замина за Истанбул каде се наоѓа нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Таа веднаш беше фотографирана во луксузен ресторан каде уживаше во вечера со сопругот Тошиќ и нивните пријатели, а меѓу нив беше и нејзиниот ПР и соработник Зоран Бирташевиќ, но и познатиот турски естетски хирург кај кој многу жени од овие простори направиле корекција.

И додека многу медиуми објавија гласини дека познатиот пар се разведува и дека нивниот брак е на студени нозе, тие на социјалните мрежи објавија фотографии како седат еден покрај друг и уживаат со пријателите.

Фото: Инстаграм

Карлеуша за ова специјална прилика изгледаше прекрасно, впрочем как0 и нејзиниот сопруг Душко.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Но не беше се според планираното

Имено, пејачката сакаше патувањето да го искористи и за шопинг во големиот град, но беше шокирана од она што и се случи. Таа на социјалните мрежи сподели видео со кое го покажа невремето што ја затекна таму и тоа токму кога тргна на шопинг.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

И наместо да се одмори и да ужива во она што го сака секоја жена – шопингот, Јелена остана фрапирана од неверојатната глетка што ја затекна на лице место.

„Големо снежно невреме во Истанбул, ние дојдовме во шопинг, но ова е нереално. Вакво невреме Истанбул никогаш не видел“, вели таа.

Погледнете ги фотографиите…

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
(Visited 5.102 times, 1 visits today)